Viljandi ajale ümber harjumine.

Olgugi, et Postimehe küasitluse andmeil pidi folgile minema vaid ligi 8% vastanutest (ilmselt siis ka Postimehe lugejatest), siis juba täna, 28. juulil võib järeldada, et väga palju folgilisi Postimeest ei loe. Nali või tõsi, kuid tundus, et tänaseks päevaks oli Viljandi juba täitunud folgiliste ja ka muidu pidulistega ning naeratus oli inimeste näol ilmast hoolimata.

Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves avamisel (Autor: Rannar Raba)


Tõesti, kõigest hoolimata oli Kirsimägi tänase esimese esineja, Eesti Etno esinemise ajaks rahvast päris täis, kõrv kikkis ning jalg rütmis tammumas. Ei tea, kas asi oli folgi hinguses, tasuta kontserdis või hoopis milleski kolmandas.
Muusika ning publiku soojust tõid endalegi folgi süadamesse ning rõõmu hinge. Eriti aitas sellele kaasa nende viimase laulpala nimega
“Ootus”.
Hoolimata algsest hirmust ning minu kõrvu päris mitu korda jõudnud kuulujutust, et festivali ala täielikult aia taha kinni pannakse, ei olnud mitte midagi sellist näha. Nii nagu eelnevatel aastatel, nii ka tänavu on korraldus samasugune.
Korraks pidin aga festivalilt ära minema, et oma folgikodu üle vaadata ning proovida majutaja ka ehk korrakski folgile meelitada. Kahjuks see ei õnnestunud ning jõudsin tagasi Ethno in Transiti viimaste nootide taustal keavumäele. See selleks, sest eks teda näeb veel. Jäin ootama Joaquin Diaz bändi esinemist.
Varsti laval ning juba alustati kiirete rütmidega. Silme ette ilmus mul kohe Mart Laari ja Andres Herkeli kirjeldatud romantiline aga ka seni kurvalt kommunismi all vaevlev Kuuba (“Kuuba Südames” mida teil kindlalt soovitan lugeda). Kuumad Ladina-Ameerika (?) rütmid tõmbasid seni väga leige ning tagasihoidliku publiku tantsima. Vaid sekunditega täitus Kirsimäe esine tühi ala tantsijatega. Isegi maas ning ‘tribüaüanidel’ istujaid ei suutnud see külmaks.
Sõbranna soovitas mul ka huvi pärast nolens Volensit kuulama, mis samal ajal Jaani kirikus esines. Ütleme vaid nii, et on raske minna millegi nii tempoka ning leegitseva juurest nii vaikse ja leebe juurde. Alguses ei harjunud ära kuid siis suutis kuidagi hinge jõuda. Olgugi, et tegelikult ei olnud Nolens Volens päris minu maitse siis oskan ma head muusikat sellegipoolest hinnata.

Nii on tänaseks lõppenud minu esimene folgiblogi päev kuid ega pressitoa kinni panemine ei peata mind kontserdile minemast.
Teie, kes seni veel kuskil sees istute, tulge kuulama ja pärimusmuusika festivalist osa saama.

PS: lisan enda tehtud pildid hiljem, sest siin see arvuti millegipärast minu fotokat ei tunnista.

Tagged

3 thoughts on “Viljandi ajale ümber harjumine.

  1. Anni says:

    Pelkiri nats naljaks 🙂 VIGA!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s