Ignorantne möla vol. 2

Kui ma arvasin, et pärast kahte viimast erinevate inimeste möödapanekut suudan hakata vaikselt inimeste ignorantsust ning kohati ka kultuuritust ignoreerima või vähemalt sellest üle olla, siis kahjuks pean teid kurvastama.
Nimelt on mind vaevanud paar väikest väljaütlemist. Need on inimestelt, kes pole kindlasti mingil määral märkimisväärsed (mitte ei soovi ma väite, et mina olen oluline aga vähemalt ma ehk oskan asju natuke paremini mõista kui nemad).
Alguse sai kõik Marje Hansari ütlemisega ETV saates “Peole”, mis kõlas järgnevalt – “Laulupidu võiks olla kuskil mujal, see on kindel.” Tänaseks päevaks on tegelikult rõõm kuulda, et ta on oma viga mõistnud ning oma ajaveebis vabandanud (link SIIN).
Ometigi näiks, et keegi on tema juttu nüüdseks tõsiselt võtnud. Üks sõbranna oli leidnud ühe huvitava Delfi intervjuu ühe õllesummeri külastajaga nign selle Facebook’i postitanud. Ei osanud asjast alguses midagi arvata, kuna Delfit ma suurem osa ajast lihtsalt keeldun lugemast. Seda hetkeni kuni nägin “suurt ja välkuvat” pealkirja “VIDEO: Õllesummerdaja: laulupidu võiks olla kuskil mujal, see on kindel”.
Alguses ei uskunud ma oma silmi, et on inimesi, kes võivadki nii arvata. Avasin lingi, panin video mängima.
Esimene mõte: “oh, väga hea pealkiri on lihtsalt üle paisutatud ning ta mõtles hoopis tantsupidu.”
Teine mõte: “Ta ikka MÕTLESKI laulupidu? Kas reaalselt on inimesi, kes mõtlevad, et õllesummer on lauluväljakule sobilikum kui lauluväljak? Pigem õllesummer, kuhu tullakse kokku nagu tavalisele külapeole muusikat kuulama, sööma ja tarbima ära üüratus koguses alkoholi kui laulupidu, kuhu inimesed tulevad kokku tundma end ühtsena, tähistama iseseisvust (meenutama laulvat revolutsiooni) ning kuulama ilusat koorilaulu?
Mul jääb sõńadest puudu.

Mis Teie arvate?

Tagged , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s