BF3, Dead Space 2, Bulletstorm

Selle alateema alla hakkan ma kirjutama eelkõige erinevatest videomängudest ning nendega seotud uudistest. Midagi, mis hoiaks mind kirjutamas ning annaks ehk blogile natuke rohkem sisu kui vaid minu elu (millest ma niigi suhteliselt vähe kirjutan).

Battlefield 3 Poster


Esimese asjana mainiks ära Battlefield 3’e. Hiljuti tuli välja esimene teaser ning treiler selle mängu osas kuid kahetsusea peab tunnistama, et ega sellest midagi aru saada ei olnud. Arvestades eelmisi Battlefield’i pealkirju, mida ma mänginud olen arvan, et ega DICE ja kanada firma EA ei taha oma rahapõrsast lahti öelda. Tegu on ikkagi väga tulu toova mängu stiiliga. Call of Duty 4 tegi sellega algust ning teised suured nimed nagu Battlefield ja Medal of Honor astusid vaid tema jälgedes. Ega läbi paksu lume on alati kergem kõndida kui keegi on jäljed ette teinud. Räägin ma siis täpsemalt tänapäeva keskkonna realistlikust FPS’ist, kus tavaliseks vastaseks on mõni terrorismi organisatsioon või venelased.
Aga tagasi Battlefieldi juurde. Siiamaani on kõik väljatöötajate pressiteated maininud, et tegu on tegelt Bad Company pikendusega, mis kasutab sama mootorit, mis eelnevadki selle seeria mängud. Ehk teisisõnu palju suitsu, laskude all lagunevad majad ja väga halb kontroll mängus toimuva üle. Realismist on sellised mängud kahjuks küll kaugel, kuid nad on vähemalt võimalikult lähedal piirile, kus mäng muutub põnevast liiga tüütuks.
Lõpuks lisan lõppu ka ühe video sellest, kuid peab ütlema, et ega ma sellest mängust midagi uut ja põnevat ei oota. Turul on tekkinud juba liigne üleküllus sellistest mängudest.

Dead Space 2


Kui keegi teist veel kuulnud ei ole siis tuli hiljuti välja survival horror mäng nimega Dead Space 2. Pole ise küll seni jõudnud selle täisversiooni mängimiseni kuid demo põhjal võib öelda, et tegu on väga raske mänguga. Vastased on keerulisemad ning tugevamad kui varem ning kui sa pead ühe hädise käsirelvaga viilutama suuri verejanulisi koletisi, siis võtab ikka omajagu oskust, et selline asi käppa saada. See pole kindlasti küll lähedalgi meistriteosele “Amnesia”, kuid siiski. Kui Amnesia mängis inimese psühholoogiale siis Dead Space 2 võtab ikka kätte mainstream ehmatamismeetodi ning töötab ka ikka oma nurga alt hästi.

Bulletstorm


Kiiresti mainiks ära veel mängu nimega ‘Bulletstorm’. Ma loodan, et te olete kuulnud midagi triloogiast Gears of War mille kolmas installatsioon varsti ka välja tulema peaks. Kui mitte, siis ega mina teid nüüd valgustama ka ei hakka. Niigi nägin palju vaeva, et saada end täna kirjutama. Huvitaval kombel tuli Epic Games enne välja oma Bulletstorm installatsiooniga, kui kuulutas välja GoW3’e välja laskmist. Tundus, et kogu Bulletstormi taga peituv tegutsemine ja välja töötamine hoiti küll väga heas saladuses.
Igatahes, Bulletstormi näol on tegu Epic Games’i FPS shooteriga, mis läheb kergelt 90ndate mängude teed pidi. Realismist ei tasu seal rääkida ning mäng innustab sind kaitsva seina tagant välja hüppana ning lennata sisse ‘guns blazing’. See on midagi sellist, mida ma olen kaua oodanud. Mängu väljatöötajad mainivad ise ka, et neid oli üle visanud need pidevad realistlikud FPS’id ning turg soovis midagi uut. JA siin ta on. Mäng mis premeerib sind väga fantaasiarikaste verelaskmiste eest. Mäng kus oluline on lõbu, mitte aga hetkel Afgaanis debiilsetel eesmärkidel sõdivate sõdurite elu näitamine.

Selleks korraks kõik ja kui soovite boonust realistlike FPS’ide osas, kerige aga hiirega alla ja saate suutäie naerda.

Edu ja järgmise korrani,
Kaarel

Battlefield 3 teaser:

Bulletstorm E3 demo

Bonus – Duty Calls:

Tagged

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s