Seest tuli üks hea ja väsitav festival.


Kätte on jõudnud kolmas päev ning mul on tunne, et minu keha on vaikselt otsi andmas. Väsimus võttab võimu ning kell üks päeval on väga keeruline end ärkvel hoida. Kolmas tass kohvi aga ikka mitte mingit mõju.
Pole kerge püsida virgas kui kaks päeva järjest oled saanud öösel väga halbade telklanaabrite tõttu neli tundi und ning päevad kestavad kella ühesast hommikul kuni kella 3-4’ni öösel. Samuti see mühklik telkla maastik, mis minu kehasse igal õhtul end närib. Aga samas, ise olen loll (ja ihne), et endale madratsit ei osta. Niimoodi väsib keha kiirelt ning kõik vajalikud funktsioonid normaalselt töötamiseks.
Ma kasutaks hea meelega pakutud võimalust käia kontserdilt kontserdile ning ära näha veel RO:TORO, Omiri (Portugal), Paabel ja Bashment. Kuid mul on tunne, et pühapäevaks oleks ime kui ma midagi hommikuks süüa suudaks.
Terves kehas, terve vaim nagu väidetakse, kui selle suvega olen ma oma keha nii käest lasknud, et vastupidavus on taandunud peaagu nullini. Veel eriti kui seda rikastada valju (kuid kindlasti hea) muusikaga, umbsete ruumide ning alkoholiga. Jah, ka mina tarbin Folgil pärast kontserdeid nii mõne toobi kesvamärjukest oma sõprade seltsis. Mõned räägivad, et don’t mix business with pleasure ja mul on tunne, et neil on täiesti õigus. Eelnevatel aastatel olen siin käinud ning keskendunud eelkõige ainult ühele asjale. Kord ainult muusikalt, kord ainult sõpradele ning kontserdiväliseid üritusi.

Nüüd aga lõpetaks ka ainult kiidusõnade hoo ning saadaks mõne suure kriitikanoole ka telka korraldajate sekka. Eelkõige just see turvamise pool. Ma mõistan, et nii mõnigi tuleb Folgile just selle seltsielu pärast ning selle vastu pole mul midagi. Olen kuulnud jutte, et enne oli 2 telklat kus üks oli nö kõigile ning põhimõtteliselt ilma reegliteta. Sellist meetodit võiks jätkata, sest see, mis eile (üleeile ning toimub kindlasti ka veel) oli minu meelest lubamatu.
Väsinud inimesed (ka mina) saabuvad telklasse, et end välja magada ning järgmiseks päevaks end täis laadida..ja SIIS hakkab pihta lärm. See purjus eakaaslaste jauramine, vaidlemine ning niisama karjumine võtab aina tuure üles, sest neile lisanduvad minu teised naabrid, kes karjuvad “Jääge vait!”. Selge on, et inimene tahab magada ning just selle vaikuse ning korra eest peaks telkla turvameeskond vastutama. Mida nad aga justkui ei tee. Mitu korda nende ööde jooksul olen kuulnud kuidas neile on tehtud ‘hoiatus’ ning lisatud juurde, et järgmine kord visatakse nad sealt välja. Ometigi on nad siiamaani purjus ja väga õnnelikult telklas edasi.

Ma jõuan ükshetk ka oma koju Tartu ning saan rahulikult maha istuda ja teile rääkida kõigest, mis seni seda blogi siin puutumata on jäänud. Elu ootab elamist ning keha taastumist.

Seniks, tulge siia ning kuulake ära Omiri, sest see on midagi tõsiselt kordumatut.

Omiri
Omiri on Vasco Ribeiro Casais`i ja Tiago Pereira projekt – julge lavakujundusega ettevõtmine: projektsiooni ekraan, kus Wim Wandekeybus ja William Forsythe tantsivad koos António’ga Galandum’i.
See on segu Vasco Ribeiro Casais`i kummalistest pillidest ja elektroonikast ning Tiago Pereira ketserlikust nägemusest. See on projekt, mis kõneleb mängust, tantsust ja loomingust, saates põrgusse kivinenud arusaamad.

Vasco Ribeiro Casais – elektroonika, nyckelharpa, bouzouki, torupill
Tiago Pereira – VJ
Joana Negrão – tantsu monitor
Gonçalo Moniz – helitehnik

Viljandi Pärimusmuusika koduleht (http://www.folk.ee/festival/et/Programm/Omiri)

PS – lisan eelnevad postitused ka teisse blogisse(meiearvame.wordpress.com), kus ma teen kaastööd siis kui olen koju jõudnud. Seda just seetõttu, et selle kasutaja parool on mul meelest läinud ning see on salvestatud vaid minu läpakasse.

Tagged ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s