Vahepala

Kui olin suutnud pärast ligi tundi niisama telk-saunas lebotamist end lõpuks sellest välja vedada tabas mind üks pettumus. Just sama kiiresti kui üks telklaagri resident suutis ühe õlle oma kurku kallutada, kadusid ka minu idee ning motivatsioon edasi arendamast arvamusartiklit, mille peamiseks teemaks pidi olema “Folk on oma puberteedieast välja kasvanud”. Miks? Sest siis ma valetaks endale. Tundub, et peale tõsiste muusika fännide kipub see ikkagi meelitama siia valimata vanusest inimesi, kes tulevad Viljandisse folgi ajaks just ühe eesmärgiga – 4 päeva järjest juua. Aga samas peab tõdema, et nii juhtub olema ka kõigi teiste suuremate muusikaüritustega ja nii suurte ürituste puhul on keeruline sellist asjade kujunemist ära hoida. Paratamatus.
Ometigi oli naiivsus ning liigsest entusiasmist innustatuna selle juba valmis kirjutanud ja nüüd tundub, et tegu oli pigem aja rasikamise ning ajuresursside valesti paigutamiseag.

Igatahes, nüüd ka natuke pikemalt üritusest. Nimelt käisin kuulamas eile kolme esitajat kelle hulgas saab eelmisest postitusest leida ka vastavaid linke nende muusikale – Tsuumi Sound System (Soome), Vägilased ja Omiri (Portugal).

Lühidalt kokku võttes oli tegu kolme väga hea artistiga, kes esinesid just kui paranemise järjekorras (vabandan oma väga konarlikku väljendusviisi, sest noh, ma sain öösel oma halbade telklanaabrite tõttu vaid 4 tundi magada).
Kui Tsuumi Sound System püüdis publikut oma tempo ning rõõmsameelsusega, siis Vägilaste puhul oli tegu kui teada tuntud esitajatega keda sa lähed kuulama, sest see on kindel valik. Ja see kindel valik on see, et nad on head ning see piletiraha tasub maksmist.
Mis aga mind siiralt üllatas oli Omiri (Portugal) oma uue ning värske kõlaga. Nad ei olnud midagi mida ma varem kuulnud oleks. Moodne dubstep/drum&bass segatud kokku väga mitmetasandilise folk muusikaga. No kellel veel tuleks pähe mängida elektrimandoliini ning mandoliini ja võimu vahele panna distortion plokk. Võrratu heli ning psühhodeelne mõju. Kindlasti üks bände kelle plaadi ma sel folgil ära kavatsen osta.

Ööülikooli jätsin aga paraku üldse vahele. Ei soovinud küll ‘õppejõule’ meelepahad valmistada aga soovisin lahkuda. Eelkõige just seetõttu, et teema ei pakkunud mulle huvi ning see esitlusviis jättis külmaks. Eelmise aasta semiootikud jätsid aga palju positiivsema mulje.

Pean teile kahjuks ka meelepahad valmistama ja rääkima, et mul pole nendest üritustest enam pilte. Telefon on otsustanud taas pipardada.

Ja ma luban, et kohe kui ma pääsen koduse arvuti taha lisan omapoolt ka muusikafailid Soundcloudist või Youtube’ist.

Igatahes, loodan, et saabute täna kohale ning nautige head muusikat kuni seda jätkub.

Tagged ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s