Tartu Comedy Festival (TFC)

Oma otsuse sellele üritusele minna tegin ma umbes 30 minutit enne selle algust ja peab nentima, et tehtud otsus oli õige. Rahvast oli palju, õhku vähe, tuttavaid piisavalt ning show võis alata. Süttisid tuled ning lavale ronis austraalane ning ehmatas publikut lausega “guess what, stand-up comedy is interactive”. Louis Zezeran oli ta nimi siis. Minu silmis oli just tema kogu selle õhtu nael ning liim, mis suutis kõik koomikud omavahel siduda.

Teisena märgiks ära oma heade naljade aga ka närvilise käitumise pärast Eric Seuferdi (USA), kui ma teda õigesti mäletan. Ta ju oli see vend Texasest? Igatahes veel peaks kindlasti ära tooma Joe Egani, kes meenutas mulle kergelt Dane Cooki ning Jeff Dunhami segu, tehes justkui samu nalju uuesti ja uuesti kuid kokkuvõttes annaks talle oma show eest 5 punkti viiest. Väga head naljad, väga hea ettekandmine ning suureks plussiks see lõpusirge. Nimelt tegi ta väikse slaidishow, millesse ta oli kaasanud väga humoorika jutu. Lihtne ja humoorikas.

Show madalpunktideks aga pean kahjuks ära märkima eestlased. Neil on kindlasti veel arenguruumi ning tasub proovida aga seekord ei kukkunud teil just kõige paremini välja. Tartu Ülikooli Improvi grupi halba käekäiku ennustas juba selle illusiooni loomine nagu kaasaks nad rahvast oma kavasse ning LOOMULIKULT nali Lennart Meri kulul. Peab nentima, et veider oli kuulda kuidas austraalane tegi nalja märtsiküüditamise üle ning naer oli publikus üleüldine. Kui aga tulid sarnased naljad eestlaste poolt – vaikus.

Improv grupp oleks väga hea näidendites jne aga sellesse showsse nad just väga hästi ei sobinud. Kahjuks näitaks publiku reaktsioon, et Andrei Tuchil polnud just kõige populaarsem. Ehk on asi selles, et ta on eestlane ning ta tegi nalja eestlaste üle. Miks see probleem on? Sest sama moodi teevad nalja kõik ülejäänud Eesti koomikud. Välismaalased tõid aga uut verd ning uut perspektiivi. Nad näitasid meile vigu, mida me ise keeldume nägemast või oleme lihtsalt selle kõigega juba harjunud.

Igatahes peab ütlema, et kogu üritus oli suur kordaminek. Tallinnlased, minge kindlasti kui veel vabu kohti on.

C. J. S.

Tagged ,

3 thoughts on “Tartu Comedy Festival (TFC)

 1. Anneli says:

  Nõustun, et eestlased olid muu taustal kuidagi magedad. See impro grupp minu jaoks eriti ei pakkunud midagi. Neil endil võis vahva olla aga publiku jaoks ei andnud nende etteaste midagi. Ja ka Tuch sai teisipäeval leige vastuvõtu. Niiet asi ei olnud ainult konkreetses publikus. Joe Egan teisipäeval seda slaidishowd ei näidanud kuna tema etteaste venis selletagi pikaks ning tuli ajapuudus. Oleksin tahtnud tegelt seda küll näha. Üldmulje oli ka minul äärmiselt positiivne ning loodan, et ühel ilusal päeval saab ka Eestis stand up comedy hoo sisse…

 2. K. says:

  Minu meelest Tuchi “I’m from Lasnamäe!” oli väga autentne.

 3. 34minutes says:

  Tõsi. Seda võis isegi peaaegu heaks nimetada aga tema esitusviis jättis soovida. Ta hüppas teemalt teemale ning siis kadus see “Lasnamäe” skit lihtsalt ära.
  Ühesõnaga kord ta dramatiseeris seda liiga üle, teine kord mainis ta seda ikka nii random kohas, et oli veider seda kuulda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s